Dela nyhet
Information matcher och cuper säsong 2025
12 feb, 15:18 0 kommentarer
Då är vi äntligen igång med 2025 och försäsongen har startat bra tillsammans med tjejerna!
Mycket av informationen ni fick på föräldramötet är igång och ett stort mål för oss är att fortsätta stärka vår grupp och bygga en stor och hållbar trupp för framtiden.
Vi ledare har även som mål att utveckla alla tjejer på den nivå de befinner sig just nu och anpassa miljön så gott vi kan, detta gick vi igenom på föräldramötet under ämnet nivåanpassning och individuell utveckling. Har ni frågor kring det här ämnet hör gärna av er till någon av oss ledare.
Matcher och cuper:
Vi kommer att dra igång med försäsongsmatcher (sk träningsmatcher) på olika nivåer inom ett par veckor, dessa kommer det kallelser till och det blir viktigt att svara ja eller nej så fort som möjligt så vi får tid på oss att göra justeringar. Det gör det förhoppningsvis lite enklare för er också i planering framåt, att ni vet när tjejerna är upptagna med fotbollen 😊
Kallelser till cuper och olika sammandrag kommer också ut löpande inom ett par veckor (några är redan utskickade och klara). Det blir 1-2 cuper/sammandrag i månaden mars-aug.
Även här är det viktigt att svara ja eller nej då inbetalningar behöver ske omgående, oavsett om cupen är om några månader.
Summa / deltagare och information om inbetalning kommer att ske löpande efter att anmälningarna är klara.
Alla tjejer blir med ovan information inte kallade till allt, vi har gjort ett schema på detta så alla ska få bra med speltid samt utvecklas på sin nivå och ambition just nu.
Har ni frågor kring matcher eller cuper hör gärna av er till Malin, Christine, Rekan eller Albert som har hand om denna planering.
Allt gott!
/Ledarteamet F14
Kommentarer