Nästa aktivitet
Nyheter från föreningen
Viktig påminnelse till alla våra funktionärer!
28 feb
Viktigt med säker förvaring av personliga tillhörigheter, t.ex. väskor
22 feb
Mailutskick med skadlig kod från anställda på Vasaloppet
21 feb
Information till funktionärer Vasaloppets Vintervecka 2025!
18 feb
Klubbkläder - PROVPLAGG!
21 jan
Sportlov för UT vecka 8 och 9
18 feb, 10:56 0 kommentarer
Som ni säkert sett i kalendern så är det sportlov/ingen träning för UT vecka 8 och 9 (alltså den här veckan och nästa).
Träning som vanligt igen fr o m torsdag 6 mars.
Vi önskar alla gymnaster ett härligt lov!
Klubbkläder - PROVPLAGG!
21 jan, 21:45 0 kommentarer
PÅMINNER OM ATT SISTA BESTÄLLNINGSDAG ÄR PÅ SÖNDAG (26/1).
Läs mer här.
Angående storlekar på klubbkläderna så hänvisar Trimtex till storleksguiden. Nu finns även en del provplagg på gymnastikklubbens kansli på Vasaloppets Hus.
OBS! Kontakta Pernilla på mejl eller tfn 070-553 79 50 och bestäm tid för att komma och prova.
Klubbkläder - webbshopen öppen till den 26/1
14 jan, 19:21 0 kommentarer
Nu har vi öppnat webbshopen. Shopen är öppen nu och fram till den 26 januari.
............
Trimtex har nyligen lanserat en ny version av sin teamshop. Om det är första gången du beställer från den måste du upprätta ett nytt konto innan du kan logga in.
Klicka här för att skapa nytt konto.
Om du redan har ett konto, klicka här för att logga in.
En vägledning om hur du upprättar nytt konto, loggar in och lägger till din teamshop hittar du här.
När du har loggat in så lägg in teamkod ifkmoragymn-2655 för att komma in i gymnastikklubbens shop.
Tänk på att plaggen finns i dam-, herr- och juniormodell. Notera också att det kan stå GYMNAST eller LEDARE på vissa plagg, men alla plagg går att få utan text. Läs noga!
VIKTIGT! Använd storleksguiden för att komma fram till vilken storlek du ska beställa. Kläderna sys upp efter era beställningar, så det går inte att returnera/byta storlek. Var alltså noga med storleken när du beställer.
Vi har inga provplagg än, men hoppas att få hit dem under vecka 4. Kontakta kansliet.
Beställningsfrist: 26 januari 2025.
Efter att du genomfört din beställning kommer du att få en orderbekräftelse.
Produkterna levereras till gymnastikklubbens kansli på Vasaloppets Hus.
Hör av dig om du har frågor.
UT's sista träning före jullovet den 5 december
2 dec 2024 0 kommentarer
UT´s sista träning före jullovet blir redan nu på torsdag 5/12. Det blir en s k "öppen träning" där nära och kära får sitta och med och titta på när barnen tränar. Vi avslutar vi med julmys och fika för gymnasterna.
Den som vill får gärna ha på sig tomteluva eller något annat "juligt", men det är självklart inget tvång.
Kom ihåg att svara på kallelsen så att vi vet ungefär hur mycket fika vi ska köpa.
VIKTIGT angående allergi/specialkost: Skicka ett sms till Maria Eriksson 070-693 80 84 senast tisdag kväll om ditt barn behöver specialkost. Ledarna ska handla fika på onsdag, så det är viktigt att sms'a på senast tisdag kväll. Det går också jättebra att ta med eget fika, kanske är det enklare om man vill vara helt säker på att det blir rätt.
Nästa torsdag (12/12) kan vi tyvärr inte ha träning i hallen p g a att skolan ska ha sitt luciafirande där.
Höstlov vecka 44 🍁🍂
25 okt 2024 0 kommentarer
Nästa vecka är det ingen träning eftersom det är höstlov 🍁🍂
Vi önskar alla barn ett härligt lov!