Nyheter från våra sektioner
Camp Super Swedes
Fotboll - 11 feb
På gång i Ingarö IF friidrott
Friidrott - 11 feb
Grupp med individuell träning, sön 16 februari
Bordtennis - 11 feb
STIGA-talangen
Bordtennis - 10 feb
Tjej träning
Bordtennis - 6 feb
Frentab förlänger som huvudsponsor!
6 feb, 13:37
Vi är glada att kunna meddela att Frentab förlänger avtalet som en av Ingarö IF:s huvudsponsorer. Föreningen och Frentab har tidigare samarbetat kring olika idrottsrelaterade områden och har en samsyn kring barn- och ungdomsidrott och den samhällsnytta som idrotten bidrar med.
Årsmöte Ingarö IF söndag 16 mars
31 jan, 13:18
Ingarö IF kallar sina medlemmar till årsmöte söndag 16 mars kl. 16.00 i Ingarö Föreningshus. Motioner ska vara styrelsen tillhanda senast söndag 16 februari. Handlingar publiceras på hemsidan senast en vecka innan årsmötet.
Föreningen fyller 60 år i år och årsmötet sker just på föreningens "födelsedag"! Vi planerar för en del aktiviteter denna dag, håll utkik här på hemsidan!
Välkomna!
Seniorgympa 65+
21 jan, 10:49
Varmt välkomna att delta på seniorgympa 65+ på Ingarö!
Under 4 st tillfällen i februari kommer Jonas & Pontus från GF Wermdö att arrangera seniorgympa i Ingarö Föreningshus (stora salen). Inga förkunskaper krävs.
1965 klubben - jubileumsåret 1965!
14 jan, 14:48
Du vet väl att Ingarö IF fyller 60 år 2025? Inte nog med det så fyller Paradisloppet 50 år och Ingarö Skärgårdscup i fotboll arrangeras för sjätte året i rad! Vi tänker fira jubileumsåret på flera olika sätt och vi som förening behöver ditt stöd, oavsett om du är privatperson eller företag.