Dela nyhet
Platser kvar i bamsegymnastik och dans
15 feb, 20:00 0 kommentarer
Under början av februari genomförde vi ett föräldramöte där deltagandet inte täcker kravet för att bedriva verksamheterna bamsegymnastik och dans i Gistad SoMK. Men vi tror att det var många som missade det obligatoriska föräldramötet och anar att det finns ett stort intresse egentligen.
Därför erbjuder vi nu en sista chans att visa intresse med förhoppning att starta upp aktiviteterna vecka 9. Eftersom det är sportlov och fullt ös på många håll försöker vi med en digital variant.
Digitalt möte genom länk (https://meet.google.com/qqw-wnfh-osz)
söndagen den 23 februari
kl. 20.00- ca 21
Mötesregler.
- Kamera på, ljud av om inget annat anges.
- Logga in med fullständigt namn.
- Endast en målsman behöver delta.
- Du förväntas kunna delta aktivt genom att svara på formulär där du kommer ombeds använda samma mail som är registrerat som i vårat system för att vi skall säkerställa ditt deltagande.
- Dator är att föredra då möjligheten att anmäla ditt barn kommer ges genom att du parallellt gör detta ihop med presentationen kring hur vi arbetar i föreningen.
Agenda
- Hej och välkommen
- Barometer-mätning
- Presentation "Att vara en idrottsförälder"
- Möjlighet att anmäla sitt barn.
- Undersökning
- Presentation av nyhet som ni gärna får sprida vidare
För att säkerställa att information nått våra medlemmar så har denna nyhet aviserats till alla målmän med barn i föreningen, samt annonserat via våran kanal genom Facebook.
Kommentarer