Dela nyhet
Terminstart 2024đâïž
13 aug 2024 13 kommentarer
Hej på erđ
Efter en härlig sommaruppehåll så drar vi nu igång Basketskolan för de yngre. På grund av klubbens 50 årsfirandet som sker nästa lördag (24/8), så flyttar vi fram uppstart till veckan därpå:
- Lördag den 31:e Augusti kl 10:00 - 11:00 (Ledethallen)
Träningstiderna kvarstår som tidigare och innebär alltså varje lördag från 10:00 - 11:00.
Om ni har frågor så kan ni ställa de nedan i kommentarsfältet eller till någon av oss i hallenđ
Vi syns därđ
MVH
Mohammad & Josef
Kommentarer
Saloomeh Mokhtari 16 aug 2024
Hej Tiam ska börja pÄ P15
Mohammad Othman 16 aug 2024
đ
Liza Karlsson 16 aug 2024
Vilken fredag drar det igÄng?
Mohammad Othman 16 aug 2024
TrÀningarna drar igÄng pÄ om 2 veckor pÄ en lördag
Liza Karlsson 16 aug 2024
Ja men Lucas ska spela pÄ fredagar klockan 17. NÀr Àr första fredagen för det?
Mohammad Othman 17 aug 2024
Det fĂ„r du ta reda pĂ„ under fliken âp15 ebâ och prata med coachen som hĂ„ller de trĂ€ningarna.
Theresa Johnsen 26 aug 2024
Hej, jag har en kille pÄ 7 som vill testa pÄ lördag. MÄste man göra en anmÀlan eller Àr det bara att komma?
Mohammad Othman 26 aug 2024
En anmĂ€lan skulle vara mycket uppskattat dĂ„ jag kan se om han kommer eller inte pĂ„ trĂ€ningarna. Enklast gör du det pĂ„ hemfliken pĂ„ klubbens webbsida. Annars kan du bara hĂ€mta hit honom om det blir svĂ„rtâșïžđ
Christina 27 aug 2024
Hej! Jag har en kille pÄ 8 som vill prova basket pÄ lördag. Jag hittar inte vart man anmÀler.
Mohammad Othman 27 aug 2024
AnmĂ€lning hittar du om du backar bak till hemfliken av klubben och trycker pĂ„ orange knappen âSpela basket med oss!â
Sabina 28 aug 2024
Hej, Jonathan Karlsson kommer tyvÀrr inte kunna gÄ pÄ basket denna termin det krockar med en annan aktivitet. Tack för ett fantastiskt Är. SÄ fÄr vi se om han kommer tillbaka i framtiden. Mvh Sabina
Mohammad Othman 28 aug 2024
Det Ă€r helt okej, sĂ„dant hĂ€nder. Förhoppningsvis ser vi honom i framtidenâșïž
MVH
Anders Crona 29 aug 2024
Hej! Jag har tvĂ„ killar pĂ„ 8 Ă„r som vill testa basket. Ăr det okej att dyka upp pĂ„ lördag och testa eller krĂ€vs det nĂ„gon mer föranmĂ€lan?
//Anders