Dela nyhet
Vi startar lag för P2018!
23 mar, 12:29 0 kommentarer

Föräldraträffen i veckan med er vårdnadshavare till barn födda 2018 var, med våra mått, välbesökt och resulterade i att ett antal föräldrar är redo att engagera sig i att vara ledare för ett nytt lag till hösten för främst pojkar födda 2018.
Vi har flyttat över alla födda 2018 till en egen sida på svenskalag.se och där hittar ni även namnen på de som kan vara med som ledare - och där finns det plats för fler! Ju fler som engagerar, desto lättare och bättre att ha ett lag som utvecklas tillsammans, både på och utanför planen.
Vad händer nu?
Innebandyskolan är avslutat och nu är det en lugn innebandyperiod. Före sommaren kommer lag anmälas för att kunna delta i matchspel till hösten. Under september drar det sedan igång.
Om det är några frågor går det utmärkt att höra av sig till Kristofer Karlsson, (kristoferkarlsson@hotmail.com, 070-84 10 568) som är med vid övergången från Innebandyskolan till att ha ett eget lag.