Dela nyhet
Arbetsschema Floorball Games
19 mar, 22:46 0 kommentarer

Hej!
Efter några vändor är arbetsschemat för Floorball Games klart.
Det är ett rejält schema som behövde fyllas då Floorball Games har blivit en väldigt populär turnering vilket naturligtvis är väldigt roligt!
Jag har försökt göra det så jämnt fördelat som möjligt och försökt ta hänsyn till de som haft förhinder vissa dagar. Vissa av er har fått ett långt pass, andra har fått två kortare.
Kolla noga på schemat så ni inte missar något pass, ni kan förekomma på flera rader. Om ni skulle hitta något som inte stämmer, hojta till!
Schemat finns både i bilden ovan samt om man gillar Excel så finns det att hämta här
I grova drag så kommer arbetsuppgifterna bestå av:
Boende Katedral
- Bemanna en kiosk
- Checka in och ut lag, visa dem till sina rum och öppna/låsa.
- Städa korridorer och toaletter vid behov
- Se till att allt återställs på söndagen(lagen ansvarar själva för att återställa klassrummen)
- Hålla allmän ordning
Mat Berzan.
- Checka in och ut lag
- Torka bord, sopa golv, etc.
- Hålla allmän ordning och vara behjälplig där det behövs
Mer detaljer kommer när det börjar närma sig.
Skulle något pass inte funka så försök byta internt. Jag slår ett slag för vår Messenger-tråd som funkar utmärkt för detta. Verkar inte gå att skicka ut en inbjudningslänk till den, men om ni inte är tillagda i den kontakta mig så fixar jag det, eller be någon annan förälder som är medlem att bjuda in er.
mvh,
Petter Sallnäs