Dela nyhet
Första uppdraget 11 januari
1 jan, 20:41 1 kommentar
Hej och gott nytt år !
Snabbt inpå har vi vårt första uppdrag för 2025 ! Eftersom det är en ganska ny trupp med många förändringar så börjar vi från A igen ! Ni kan inte tacka nej till uppdraget, kan ni inte själva är det viktigt att fixa en vuxen ersättare ! Ni får gärna byta med varandra men meddela oss lagföräldrar vem som kommer .
vi vet att det är snabbt in på men det löser vi , eller hur !!
väl mött !
Lagföräldrarna
Kommentarer
Christin Pennie 8 jan, 12:59
Hej ! Vi har några som behöver byta sina garderobs uppdrag på lördag. Nästa uppdrag blir i april. Vem som inte inte är kallad till denna gången kan tänka sig att stå på lördag ? Man blir då inte kallad till nästa garderobs uppdrag.
Sen tillkommer ju även kiosk/entre vid hemmamatcher så småningom.
Meddela mig här om du har möjlighet, eller skriv ett SMS. Man får gärna vara två från samma familj om man har ett äldre syskon som kan hjälpa till eller likande. Vi behöver bli 4 till.
Stort tack om ni kan tänka er att ta detta på lördag. Det är nästan utsålt så nu behövs.
MVH Christin