Dela nyhet
Info Närtid
8 feb, 10:42 0 kommentarer
Hej!
Sportlov på gång!! Vi ställer in morgondagens träning på grund av ledarbrist och att många spelare är bortresta. På tisdag kommer det bli träning som vanligt ihop med p10, håll utkik efter kallelse.
Nästa Söndag skulle jag vilja att vi hjälps åt att lösa killarnas träning, jag hinner inte hem till den. Vi löser detta på sms under veckan.
Det ligger en kallelse till föräldrarmöte på onsdagen v8. Här är det önskvärt att en målsman per ungdom deltar.
Söndagen 23e februari har vi träningsmatch mot Vista med matchstart 15:20. Det ligger en innebandymatch senare den dagen men min önskan är att ni kan delta i matchen ändå och tex bara spelar första halvlek. Jag kommer ha en dialog med Innebandyledarna om detta.
Ha ett fint sportlov!!!!
FORZA EBK p09
Mvh Fredrik
Kommentarer