Dela nyhet
Information November
1 nov 2022 4 kommentarer
Vill börja med ett stort tack till alla som hjälper till runt träningarna det uppskattas verkligen!
Vi behöver all hjälp vi kan få, oftast är vi få tränare och många energiska barn och för att träningarna skall bli så bra som möjligt för alla.
Nedan är några saker som vi vill att ni har med er.
En sarg skall monteras innan träningen startar och oftast skall den ner efter träningen, så fråga oss ledare vad som gäller.
Kom i tid, dvs 5-10 minuter innan träningen börjar. Det ställer till det för alla när man kommer 10-15 minuter för sent.
Vi har haft problem med ovårdat språk och bråk under träningarna, detta är givetvis inte acceptabelt. Vi önskar därför att ni föräldrar tar ett snack med era barn om vilka regler som gäller på Slätta damm.
Vi skall försöka få till ett föräldramöte innan säsongen tar slut, kallelse kommer.
Vi tänkte köra på med träningar till den 10/12 och sedan tar vi en månads uppehåll med eventuell start igen 14/1 men vi återkommer mer om detta när vi vet mer.
Vi har äntligen en föräldrarepresentat för P2016! Det är Ulrika (Ebbes mamma), om det är någon mer som vill vara med och hjälpa till kontakta då oss.
Vi har även fått in en ledare till, Nexhmedin (Adams pappa), stort välkommen!
/Ledarna P2016
Kommentarer
Sarah 2 nov 2022
Hej jag hjälper gärna Ulrika med föräldrarepresentant uppdraget. mvh
Ulrika Videli 2 nov 2022
Toppen 😀
Sarah 2 nov 2022
Kul! jag vet inte vad det innebär men du får gärna berätta mer. kommer du på träningen nu på lördag? mvh
Ulrika Videli 2 nov 2022
Vi får pröva oss fram tillsammans Sarah😊
Skicka gärna ett sms till 0706012367, så kan vi fortsätta hålla kontakten den vägen 😀