Visa tabell
Division 4B Dam 2024
Lag | M | P |
---|---|---|
1. IK Kongahälla | 4 | 10 |
2. Sävedalens IF (B) | 4 | 10 |
3. Älvängens IK | 4 | 10 |
4. Floda BoIF | 5 | 9 |
5. IK Zenith (B) | 4 | 8 |
6. IF Warta | 5 | 7 |
7. Ahlafors IF/Nol IK | 4 | 4 |
8. Angered BK | 5 | 4 |
9. Ytterby IS (B) | 4 | 3 |
10. Hönö/Björkö/Hjuvik | 5 | 3 |
11. Hälsö BK | 4 | 0 |
Division 5 Dam 2023
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Hönö/Björkö/Hjuvik | 20 | 54 |
2. Öjersjö IF | 20 | 49 |
3. Landvetter IF 2003 (B) | 20 | 43 |
4. Angered BK | 20 | 41 |
5. IF Mölndal Fotboll (B) | 20 | 38 |
6. Hälsö BK | 20 | 29 |
7. Kungsladugårds BK | 20 | 25 |
8. Backatorp IF | 20 | 24 |
9. Torslanda IK (B) | 20 | 12 |
10. Jonsereds IF | 20 | 6 |
11. Hermansby IF | 20 | 3 |
Division 4 Dam 2022
Lag | M | P |
---|---|---|
1. IF Mölndal Fotboll | 12 | 30 |
2. Sävedalens IF (B) | 12 | 29 |
3. Askims IK (B) | 12 | 28 |
4. IF Warta/Eriksbergs IF(B) | 12 | 22 |
5. Utbynäs SK (B) | 12 | 22 |
6. IK Virgo | 12 | 20 |
7. Qviding FIF (B) | 12 | 18 |
8. Näsets SK (B) | 12 | 15 |
9. Ahlafors IF | 12 | 12 |
10. Göteborgs SIF (B) | 12 | 10 |
11. Angered BK | 12 | 8 |
12. Hisingsbacka FC | 12 | 7 |
13. Jonsereds IF | 12 | 4 |
14. Romelanda UF | 0 | 0 |
15. Landvetter IF 2003 (B) | 0 | 0 |
16. Floda BoIF | 0 | 0 |
17. IF Väster | 0 | 0 |
18. Kärra KIF | 0 | 0 |
19. Kållered SK (B) | 0 | 0 |
20. GDFF Akademi/ GDFF(B) | 0 | 0 |
Division 4 Dam 2021
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Bergums IF | 11 | 33 |
2. Ösets BK | 11 | 27 |
3. Kållered SK | 11 | 24 |
4. IK Virgo | 11 | 24 |
5. Floda BoIF | 11 | 21 |
6. Sävedalens IF (B) | 11 | 19 |
7. Qviding FIF (B) | 11 | 15 |
8. Angered BK | 11 | 13 |
9. IF Warta | 11 | 9 |
10. Hisingsbacka FC (B) | 11 | 9 |
11. Romelanda UF/Kode IF(B) | 11 | 3 |
12. Jonsereds IF | 11 | 0 |
Division 3B Damer 2020
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Lerums IS | 9 | 23 |
2. Torslanda IK | 9 | 22 |
3. Ytterby IS (B) | 9 | 19 |
4. IK Zenith (B) | 9 | 17 |
5. Göteborgs FF (B) | 9 | 14 |
6. Älvängens IK | 9 | 14 |
7. Kode IF | 9 | 7 |
8. Finlandia Pallo AIF | 9 | 5 |
9. IK Kongahälla/ Kungälvs FF | 9 | 4 |
10. Angered BK | 9 | 3 |
Division 4 Damer 2019
Lag | M | P |
---|---|---|
1. Mossens BK/ IF Mölndal Fotboll | 10 | 22 |
2. Älvängens IK | 10 | 21 |
3. Lindome GIF | 10 | 20 |
4. Hovås Billdal IF (B) | 10 | 19 |
5. Ösets BK | 10 | 6 |
6. Angered BK | 10 | 0 |
Nyheter från föreningen
Bokning av fotbollsplaner och anläggningen
2 apr
Konstgräset ej spelbart idag onsdag
17 jan
Stort tack
15 jan
God jul och Gott nytt år
24 dec 2023
Julklappar från Intersport?
5 dec 2023
Damernas träningar sätter igång - öppet för provträningar
21 nov 2023 0 kommentarer
Vi sätter igång försäsongen och välkomnar nya spelare att höra av sig för att provträna.
Fler nyheter
Kommande aktiviteter
Ons 8/5
19:00-21:00 |
Match mot Ahlafors IF/Nol IK
Svenska Stenhus Arena 1 Gräs |
Sön 19/5
16:00-18:00 |
Match mot Älvängens IK
Hjällbovallen 1 Gräs |
Tis 21/5
20:15-22:15 |
Match mot Ytterby IS (B)
Ytterns IP 1 Konstgräs |
Sön 9/6
16:00-18:00 |
Match mot Hönö/Björkö/Hjuvik
Hjällbovallen 1 Gräs |
Sön 16/6
17:00-19:00 |
Match mot IK Kongahälla
Kongevi 1 Konstgräs |
Ons 19/6
18:30-20:30 |
Match mot Hälsö BK
Stuvö Backe (Hälsö 1 Gräs) |
Lör 17/8
13:00-15:00 |
Match mot Sävedalens IF (B)
Hjällbovallen 1 Gräs |
Sön 25/8
17:00-19:00 |
Match mot Floda BoIF
Flodala IP 1 Gräs |
Tor 29/8
20:15-22:15 |
Match mot IF Warta
Hjällbovallen 2 Konstgräs |
Sön 8/9
16:00-18:00 |
Match mot IK Zenith (B)
Hjällbovallen 1 Gräs |