Dela nyhet
Kvalitetsklubb och fotografering
16 mar, 18:49 1 kommentar
Hej!
Info från årsmötet tidigare i veckan. Arbetet med Visby BoIS som kvalitetsklubb löper på och målet är att hinna klart 2025. Ni får väldigt gärna svara enkäten som skickats ut på nytt. (Jag svarade tillsammans med Olle och fick då också höra vad han faktiskt tycker.) Den som gick ut för över två år sedan har blivit för gammal men kan användas för jämförelse. Vid mötet i tisdags var det endast 25 ledare och 87 vårdnadshavare som besvarat hittills. Vilket är lite när föreningen har över 500 medlemmar.
I denna kvalitetsklubbsarbete är en punkt om ”föreningens struktur”. Uppmaning från styrelsen: ”Det behövs fler engagerade personer till styrelsen och det måste inte vara ledare utan kan också vara vårdnadshavare eller morföräldrar.” Finns det intresse så tveka inte att kontakta styrelsen.
Helgen den 10-11 maj är det dags igen för fotografering. Vi har fått tid 11.00–11.45 på söndagen. De har bytt till Exakta foto och kommer att ske utomhus någonstans. Mer info kommer.
Mvh ledarna
Kommentarer
Heidi, Axels Mamma 18 mar, 13:07
Enkät ifylld och fotodags i kalendern, tack för info!