Dela nyhet
Enwell blir ny nätverkspartner till Täby FC
Idag, 12:29 0 kommentarer
.jpg?0)
Enwell blir ny nätverkspartner till Täby FC – tillsammans för hållbar energi och starkare föreningsliv
Täby FC är stolta över att välkomna Enwell som ny nätverkspartner! Enwell är en av Sveriges ledande serviceleverantörer av hållbara energilösningar och en del av Vattenfalls strategi för en fossilfri framtid. Genom samarbetet skapar vi en win-win-lösning där både föreningens medlemmar och Täby FC som klubb kan dra nytta av energieffektiva lösningar.
Som en del av partnerskapet erbjuder Enwell alla som investerar i solceller eller värmepumpar ett förmånligt sätt att samtidigt stötta Täby FC:
- 5000 kr går direkt till Täby FC vid installation av en solcellsanläggning eller vattenburen värmepump.
- 1500 kr går direkt till Täby FC vid köp av en luftvärmepump.
Detta innebär att du kan energieffektivisera ditt hus eller företag och samtidigt bidra till föreningens fortsatta utveckling!
Enwell – expert på hållbara energilösningar
Med över 30 års erfarenhet inom energieffektivisering erbjuder Enwell trygga och professionella lösningar inom bergvärme, värmepumpar, solceller och laddinfrastruktur. Deras team finns tillgängligt för rådgivning och installation i hela Nordvästra Stockholm.
Vi ser fram emot ett långsiktigt samarbete där vi tillsammans skapar värde för både våra medlemmar och Enwell.
Är du intresserad?
Kontakta Enwell för mer information och offert:
Välkommen till Täby FC-familjen, Enwell! 💙🏆