Dela nyhet
Info kring Sundsvallscup 2025
Igår, 17:01 0 kommentarer
Info:
Städpass:
Man anmäler sig 15 min innan till Marta som ska röra sig nere vid toaletterna i stora hallen.
Hon berättar hur/var/vad ni ska göra på plats. Det är mycket att underhålla allt så det är fräscht.
Ansvarig Marta: 073-1581440
Mat/mackor-pass
Man anmäler sig 15 min innan till Jennie som finns i matsalsdelen. Restaurangen är i stora hallen men i hörnet. Går inte att missa alla matbord.
Ansvarig: Jennie 070-2539792
I restaurangen kan det vara att servera, fylla på saker som saknas, torka bord, bocka av gästkort (kryssa rätt måltid/släppa in). Mat är ju beställt efter önskade gästkort av lagen.
Mackor som bres med olika tillbehör. Dom ska sedan antingen till kioskerna, förberedas för beställning till olika lag har beställt. Köket är anslutet till restaurangen ner i stora hallen.
Kiosk ishallen
Man anmäler sig 15 min innan till Monica eller Fredrik som ska röra sig i ishallen eller uppe i entrén vid kiosken.
Färdiga listor, Swisch/prislappar ska finnas/sättas upp. Är man först på passet ska det ställas upp varor som ska säljas.
Ansvariga Monica 070-3097201 & Fredrik 070-4320340
Filmning
Ansvarig plan 7 - Thomas Erixon 070-882 53 59
Infoträff innan så man får instruktioner. Återkommer när för er som skall filma.
Bakning ska lämnas till samma ansvariga som för kiosken.
Det bra om det står en liten lapp också om något är glutenfritt, laktosfritt osv. Tänker om någon av er valt att göra det.
Vi ledare är där 17.00 på fredag den 14 mars om man vill se hallen hur allt ser ut då ert barn som kanske behöver förberedelser.
Fia 072-500 12 08
Maxim 076-834 88 59
Kennedy:076- 232 25 92
OBS vi hjälps alla åt att städa undan på söndag så ta sköna skor under helgen!
Nu kör vI!