Dela nyhet
Vårsäsongen drar igång!
9 mar, 09:36 0 kommentarer
Hej alla fotbolls kompisar!
Äntligen så drar snart vårsäsongen igång. Första träningstillfället kommer vara söndag 16/3 då vi även kör en liten uppstart tillsammans. Vi kommer träffas kl.12 i klubbstugan för att käka lunch (korv med bröd), prata och göra lite aktiviteter tillsammans. Vi avslutar sen dagen med träning mellan kl.15-16.
Under våren så länge vi har tid på Sörbyvallens konstgräs kommer vi alltid träffas på söndagar mellan kl.15-16. Träningarna kommer oftast innehålla fotbollsträning men det kan också bli aktuellt med aktiviteter som Tarzanparken eller sörbytrappan. Men som sagt vi ses alltid på Sörbyvallens konstgräs söndagar kl.15-16.
Så länge vi är på konstgräset kommer träna ett tillfälle i veckan, när gräset tillåter oss så kommer vi kunna erbjuda fler tillfällen i veckan. Se till att besvara aktiviteten så vi vet hur många vi blir till nästa söndag!!
Vi är så laddade för en ny säsong tillsammans, heja Hovet ❤️💙
Kommentarer