Dela nyhet
Säsongen lider mot sitt slut.
24 sep 2024 2 kommentarer
Hej!
Först vill vi tacka för en supersäsong där vi ser en stor utveckling av spelet !
Många gånger har vi fått beröm från motståndare för att vi försöker spela fotboll och det är något vi kommer fortsätta nöta under träningar och matcher.
Info kommande veckor:
Nästkommande två veckor 30/9 och 7/10 kommer vi träna på Wegeli på måndagar 17:30 till ca 19:00. Ni som hämtar med bil får gärna vara där 18:45 då vi kanske inte alltid håller tiden ut vid riktigt dåligt väder.
Torsdagar utgår från och med denna vecka då Kustens IF 2013 tränar innebandy samma tid som vi har träning.
Glöm inte anmäla era barn till Kycklingfotbollen 13/10 om de kan vara med. En riktigt rolig dag där hela föreningsungdomar blandas och spelar fotboll.
Efter 13/10 tar vi ett litet uppehåll på några veckor för att sedan köra igång med fotboll igen. Mer info om hösten och vinterns träningar kommer så fort vi vet mer om planer och tider.
Mvh
Tränarna P2013 HGH FC
Kommentarer
Sofia Lejon 24 sep 2024
Tack för en fantastisk säsong!
Victoria Stenmo 24 sep 2024
Tack för ert fina engagemang 😊 så kul att se våra killar utvecklas så fint.