Dela nyhet
Cup + övernattning 29/3-30/3
Igår, 20:31

Hej!
Nu är det en vecka kvar till cup och övernattning.
Dagen börjar med samling kl 12.00 på stadium arena för cup. Sedan spelar vi första matchen 12.30 och sista matchen 15.30 innan vi duschar, byter om och transporterar oss till Dagsbergs klubblokal.
Planen är sedan att göra roliga aktiviteter tillsammans med laget och sen sova. På söndagen hoppas vi kunna byta träningstid till kl 11.00 så att dagen slutar kl.12.30 i Linghallen. Lyckas vi inte med bytet, så har vi ingen träning på söndagen.
Är det så att man vill vara med och spela cup, men inte kan vara med på kvällen så går det bra, skriv det i kallelsen i så fall.
För de som ska umgås och partaja tillsammans hela helgen, så vore det bra om det swishas in 100kr till Sandra (0706079651) för mat och boende 🥳🏀
För packinformation se kallelsen 👍🏻
/Ledarna PU10 svart